ENG | TR

Acil Durumlar

Travma anında, yaralı hastane içinde dahi olsa kan kaybetmemesi için zamanla yarışılır. Ankaferd BloodStopper ile hastane ortamında yaraların durumları çok daha kolay stabilize edilebilir ve hastane içerisinde daha güvenle hareket halinde tutulabilir.

Askeri Bölgeler

Bölgesel olarak yüksek sınır çatışması riskleri barındıran konumumuz, Milli Savunma alanında her türlü yenilik, teknoloji ve gelişmeyi yakından takip etmemizi gerektiren hassas bir durum oluşturmaktadır.İlkyardımda kaybedilecek kanın durdurulması, askerlerin sağlığı için önemli bir farklılık yaratacaktır.

Doğal Afet Bölgeleri

Doğal afetlerde meydana gelen yaralanmalarda kanamalar önemli bir sorun teşkil etmektedir. Öncelikli olarak kanamanın durdurulması hayat kurtarır. Ankaferd BloodStopper vücuttaki yaralanmalar ve cerrahi travmatik kesikler sonrası oluşan kanamaların kontrolünde süratle hemostatik etki gösterir.

Ankaferd BloodStopper’ın kullanım alanı çok geniştir

Ambulanslar, acil servisler, ilk yardım merkezleri, hastaneler, diş klinikleri, sağlık birimleri, emniyet güçleri, silahlı kuvvetler, itfaiyeler, doğal afet bölgeleri, arama kurtarma görevleri, ilk yardım çantaları, okullar, evler, iş yerleri, kara/hava/deniz taşıtları…

about

‘Ankaferd BloodStopper’ kanamayı durdurucu preparat; plazma ve serum içinde kısa sürede (saliseler düzeyinde) bir yapı ağı (network) oluşturur. Yapılan genel hemostatik ve biyokimyasal testler sonucu bu yapı ağının Ankaferd BloodStopper’ın kan içindeki proteinler ve asıl olarak da fibrinogen’le kurduğu karşılıklı etkileşim ile birlikte oluştuğu ve kırmızı kürelerin vital aggreegasyonunu sağladığı ortaya çıkmıştır. Bu süreçte doku onarımına izin verecek düzeyde kan durdurulması işlemi temel olarak protein eritrosit etkileşimi ile bağlantılıdır. Kan hücreleri de bu ağa eşlik ederler. Ankaferd Bloodstopper ağında fizyolojik hemostatik işlem doku faktörü-bağlantılı kan pıhtılaşımı yapısından bağımsız olarak, bu sistemi bozmadan gelişir. Bu nedenle Ankaferd BloodStopper hem normal hemostatik değerlere sahip bireylerde hem de birincil ya da ikincil hemostazı defektif ola bireylerde etkilidir. ‘Ankaferd BloodStopper’ klinik kullanım için yardımcı ürün olarak mukoza çatlakalrı dahil yoğun dış kanamaları durdurmakta da güvenle kullanılabilir. Ankaferd BloodStopper damar içine ya da kan dolaşım sistemine yerleştirilmemelidir.

Ankaferd BloodStopper, hemofilik, diabetik, anti koagülan (coumadin), anti agregan (aspirin, heparin) kullanan hastalarda, diş ve dış kanamalarının kontrolünde etkili ve güvenlidir.

  • Ankaferd BloodStopper’ın kişinin kullandığı ilaçlarla bilinen çapraz (advers) etkileşimi yoktur.
  • Ankaferd BloodStopper, hemofilik, diabetik, anti koagülan (coumadin), anti agregan (aspirin, heparin) kullanan hastalarda, diş ve dış kanamalarının kontrolünde etkili ve güvenlidir.
  • Ankaferd BloodStopper Hipoalerjeniktir.
background

Ankaferd BloodStopper hayata bağlar…

service

Hastaneler

service

Askeri Bölgeler

service

Kolluk Kuvvetleri

service

Kişisel Kullanım

service

İşyeri ve Uzaktan Tıp

service

Doğal Afetler

service

İtfaiye

service

Acil Ambulans Hizmetleri

Kanama kontrolünde yüzyılın buluşu olarak kabul edilen Ankaferd Bloodstopper, hemostaz düzenleyicisi olarak fonksiyon gören, vücut dışı yaralanmalar, travmatik kesikler, diş operasyonları, spontan ya da cerrahi girişimler sonrası oluşan minör ve majör kanamaların kontrolünde kullanılan, uygulamada süratle, hemostatik etki ede edilen, standart bitkisel içerikte, stabil ve steril tıbbi bir üründür.